Geçmiş Etkinlikler

 1. “UNESCO Biyoetik ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”nin 19 Ekim 2005 tarihinde kabul edilmesi nedeni ile 19 Ekim günü kutlanan Dünya Biyoetik Günü, 2016 yılından bu yana her yıl kutlanmaya devam edilmektedir. Bu yıl yine 19 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan etkinlik için, her ülkenin Uluslararası UNESCO Biyoetik Ağı Birimleri tarafından bilimsel programlar oluşturulmaktadır. İlk olarak 2016 yılında “İnsan onuru ve insan hakları” teması ile kutlanan Dünya Biyoetik Günü, UNESCO ağı içindeki seksenden fazla birimin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 2022 yılının teması  “Sosyal Sorumluluk ve Sağlık” olarak belirlenmiştir.
  Dünya Biyoetik Günü, Türkiye’de 3. kez, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı tarafından 1 Aralık 2016 tarihinde bünyesinde kurulmuş olan UNESCO Uluslararası Biyoetik Ağı Türkiye Birimi ve ve Hacettepe Üniversitesi Biyoetik, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile bir etkinlikle kutlanmıştır. 19 Ekim 2022 Çarşamba günü Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü Kültür Merkezi Kırmızı Salonunda saat 12.30-14.00 arasında gerçekleşen etkinliğimizde: Prof.Dr. Nüket Örnek Büken Başkanlığında , Doç.Dr. Önder İlgili “Sosyal Sorumuluk ve Etik” , Doç.Dr. Meral Demirören “Üniversiteler ve Sosyal Sorumluluk Çalışmaları, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Örneği”, İncenur Samur ve Taylan Göçer adlı öğrencilerimiz de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem 1 Hekimlik ve Sosyal Sorumluluk Programı kapsamında tamamladıkları projelerini paylaşmışlardır. 


  3

  8

  9  7


  10


  4  5


  6


  2


  11

  1

 

 

 • Dünya Biyoetik Günü 18 Ekim 2019 tarihinde Anabilim Dalımız ve UNESCO Uluslararası Biyoetik Ağı Türkiye Biriminin birlikte hazırladığı bir panel ile kutlanmıştır. Etkinlik hakkındaki detaylı bilgiye, sunum, program ve fotoğraflara BURADAN ulaşabilirsiniz.

  FOTOĞRAFLAR


 • Dünya Biyoetik Günü 19 Ekim 2018 tarihinde Anabilim Dalımız ve UNESCO Uluslararası Biyoetik Ağı Türkiye Biriminin birlikte hazırladığı bir panel ile 19 Ekim 2018 tarihinde kutlanmıştır. Etkinlik hakkındaki detaylı bilgi ve fotoğraflara BURADAN ulaşabilirsiniz. Dünya Biyoetik Gününde yapılan sunumlara ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ. 19 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilmiş olan DÜNYA BİYOETİK GÜNÜ Panel programı için lütfen tıklayınız.

 • Avrupa Konseyi İnsan Hakları ve Biyotıp Sözleşmesi'nin imzalanmasının 20. yılı dolayısıyla Hacettepe Üniversitesi Biyoetik Merkezi ve UNESCO Ağı Türkiye Biyoetik Birimi (Haifa) işbirliği ile 4 Aralık 2017 tarihinde bir panel düzenlenmiştir. "Yirminci Yılında Oviedo İnsan Hakları ve Biyotıp  Sözleşmesi” başlıklı toplantıda kısa adı ile Oviedo Sözleşmesi'nin farklı disiplinler biraraya getirilerek Türkiye açısından durumu tartışılmıştır.

  FOTOĞRAFLAR