ARŞİV->Çalıştaylar

Hacettepe Biyoetik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBAM) ve Biyolojik Kaynak Bankası ve Genombilim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBİGEM) işbirliği ile 14 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen "Araştırma Biyobankacılığı: Etik Rehber Oluşturulması ve Model Önerisi Çalıştayı" sonucunda oluşturulan "Araştırma Biyobankacılığı Etik Rehberi"ne ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Hacettepe Biyoetik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBAM) tarafından 8 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen "Yaşamın Sonu'na İlişkin Kararlar Toplantısı" kitapçığına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Hacettepe Üniversitesi Biyoetik Merkezi (HÜBAM) tarafından 24 Mart 2015 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi R Salonu’nda “Savunmasız/Örselenebilir Gruplarda Sağlık Hizmetlerinin Sunumu ve Sağlık Araştırmaları” başlıklı çalıştay düzenlenmiştir. Çalıştayın video kayıtlarına http://tv.hacettepe.edu.tr/ bağlantısında 'Hacettepe Kaynaklı Videolar' bölümünden ulaşılabilmektedir (İlan tarihi: 12.05.2015). Çalıştay programı, sunuları ve fotoğrafları için lütfen TIKLAYINIZ... (İlan tarihi: 27.03.2015)

Hacettepe Biyoetik Merkezi tarafından, yaşamın son dönemindeki hastalar için verilen kararların klinik, etik, kültürel ve hukuki yönleriyle tartışıldığı " Yaşamın Sonu'na İlişkin Kararlar Toplantısı" 8 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Toplantının sunu ve fotoğrafları için lütfen tıklayınız.(ilan tarihi: 9.5.13)