Değerli Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrencilerimiz;

"Biyoetik Eğitim Materyalleri ve Görüşler" başlığını taşıyan bu bölüm, Anabilim Dalımızın verdiği derslerin (lisans, doktora, sürekli tıp eğitimi etkinlikleri) ders materyallerini ve etik danışmanlık hizmetleri sırasında etik sorun alanlarına yönelik olarak oluşturulan kimi önerileri ve görüşleri içermektedir.

Bizlere değişik iletişim kanalları aracılığıyla Türkiye’nin çok farklı üniversitelerinden ulaşan ve konu ile ilgili iyi etik uygulama standartlarını soran öğrenci ve akademisyenlere faydalı olabilecek biyoetik ve tıp etiği ile ilgili, spesifik  sorun alanlarına yönelik görüş ve önerilerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Dileriz bu başlık altında paylaştığımız bilgi notları, eğitim materyalleri ve görüşler alanımıza ilgi duyan öğrencilerimizin, meslektaşlarımızın ve genel kamuoyunun temel başvuru kaynaklarından birini oluşturur.

Bilginin paylaşılmasının önemine inanan Anabilim Dalımızın okurlarımızdan ricası; bilgi notlarımızdan ve eğitim materyallerimizden yararlanırken, Anabilim Dalımızın web sayfasını referans olarak göstermeleridir.

İyi dilek, sevgi ve saygılarımızla

Prof. Dr. Nüket Örnek Büken
Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı

HÜ Biyoetik Merkezi Müdürü